Ziemassvētku egles

Kā ik katru gadu, arī šogad pie mums iespējams iegādāties Ziemassvētku eglītes podos un cirstā veidā.

Pie mums pieejamās Ziemassvētku egles ir sētas un audzētas mūsu klimatiskajos apstākļos. Tām tiek veidots vainags kā arī sakņu sistēma, lai pēc tam tās varētu pārstādīt. Uz Ziemassvētkiem eglītes pieejamas arī cirstā veidā. Pie mums izaudzētās egles ir no 0,5 m līdz pat 6 m augstumam. Populārākās ir asās egles, jeb sudrabegles, Serbijas egles, Baltegles, Kanādas egles. Bet nekad neaizmirstam arī par parastajām Latvijas eglēm....

Vairāk info pa tālruni: 29491823 vai 29338357Kā eglīti podā saglabāt līdz pavasarim?

Eglīti, kas iegādāta podiņā, telpās vajadzētu nest iespējami tuvāk svētkiem. Eglīti nedrīkst likt tuvu radiatoriem, krāsnīm un kamīniem, iespēju robežās vajadzētu arī izvairīties no likšanas uz siltajām grīdām. Jāatceras, ka tā regulāri jāaplaista, neļaujot zemei izžūt, vislabāk, ja zem podiņa paliek paliktni, kurā var arī laistīt un tādā veidā ilgāk saglabājas mitrums.

Ja telpā ir sauss gaiss, eglīti vajadzētu arī ik pa laikam aprasināt. Būtu vēlams eglītē nelikt spuldzīšu virtenes, kas rada lieku siltumu eglītei, bet izvēlēties LED, kas to nekarsē. Pēc svētkiem eglīti iznes vēsākā vietā. Ja ārā ir liels sals, uzreiz nest ārā nevajadzētu, bet pakāpeniski pieradināt pie vēsākas gaisa temperatūras.
Ja eglītes pumpuri sākuši plaukt un redzami jaunie dzinumi, tad gan eglīte jāatstāj vēsākās telpās līdz pavasarim. Sagaidot pavasari iekštelpās izdzīvošanas iespēja gan būs daudz mazāka, nekā, ja ievēros iepriekš minēto un pēc svētkiem to iznesīs ārā.